Tradycje i obyczaje szkolne

Tradycją naszej placówki związaną z patronem Szkoły – Szarymi Szeregami – jest obchodzone corocznie Święto Szkoły.  Przypada ono w dniu powstania konspiracyjnej organizacji harcerskiej Szarych Szeregów, czyli 27 września. Tego dnia uczniowie warsztatów teatralnych prezentują nam przedstawienia nawiązujące do tematyki powstańczej.

Chcemy, aby młodzież ucząca się w naszej szkole znała historię Patrona i pamiętała o tych, którzy własną krwią zapłacili za wolność naszej Ojczyzny. Dlatego nasi uczniowie odwiedzają pobliskie Muzeum Powstania Warszawskiego oraz oddają hołd Powstańcom, spoczywającym na Cmentarzu Powązkowskim.

Dbamy o to, aby w naszej szkole nikt nie czuł się anonimowy ani odrzucony. Szczególnie zależy nam na szybkim włączeniu pierwszoklasistów do społeczności szkolnej. Celowi temu służą organizowane corocznie: Festyn Integracyjny, Otrzęsiny oraz Ślubowanie Pierwszoklasistów.

Świąteczną atmosferą i radością dzielimy tradycyjnie podczas spotkań wigilijnych, wielkanocnych i Jasełek.

Dzień Dziecka obchodzimy na sportowo, a  Pierwszy Dzień Wiosny witamy zawsze z uśmiechem na twarzy w niecodzienny sposób – w każdym roku inny.

Uczniów klas ósmych żegnamy Balem Ósmoklasistów, na którym bawimy się i szalejemy do późnych godzin wieczornych.

© 2017 Szkoła Podstawowa nr 387 im. Szarych Szeregów w Warszawie. Wszystkie prawa zastrzeżone. Hosted with ❤ by WPengine.pl