Święto Niepodległości 2017

 

 

 

 

 

 

AKTUALIZACJA:

Zobaczcie teraz relację video z konkursu!

—-

W Szkole Podstawowej nr 387 im. Szarych Szeregów w Warszawie ogromną wagę przykłada się do kształcenia patriotycznych postaw dzieci i młodzieży. Elementem wychowania patriotycznego są uroczystości związane ze świętami narodowymi.

Tradycją stało się organizowanie konkursu Pieśni Patriotycznych i Piosenek o Polsce, w którym biorą udział wszystkie klasy. Aby wygrać, zespoły muszą nie tylko zaśpiewać piosenkę. Regulamin zakłada, że każda klasa musi wyposażyć się w symbole patriotyczne. Jury ocenia także ogólną prezentację – ciekawy pomysł na występ.

W tym roku w konkursie wzięły udział wszystkie klasy, nie wyłączając pierwszaków czy gimnazjalistów. Mogliśmy więc usłyszeć pieśni patriotyczne wykonywane z własnym akompaniamentem, urozmaicone zaimprowizowanymi scenkami,  a nawet zobaczyć poloneza w wykonaniu jednej z klas.

Wszystkie występy wzbudziły entuzjastyczny aplauz widowni.

Jury miało twardy orzech do zgryzienia, kiedy musiało wskazać zwycięzców. Po długiej i burzliwej debacie jury przyznało nagrodę specjalną dla uczniów klasy pierwszej. Szóstoklasiści zdobyli pierwsze miejsce, a kolejne zajęły klasy II a gimnazjum oraz 7c. Na trzecim miejscu znaleźli się gimnazjaliści – II d i III d.

Nagrody ufundowane przez  Radę Rodziców to dofinansowanie imprez klasowych. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni punktami dodatnimi z zachowania. Nie możemy już się doczekać przyszłorocznej edycji tego konkursu.

© 2017 Szkoła Podstawowa nr 387 im. Szarych Szeregów w Warszawie. Wszystkie prawa zastrzeżone. Hosted with ❤ by WPengine.pl